Skrzypek (66) 3-2
Matlak (83) 4-2

Sędziował: Łukasz Bednarek
Widzów: 1 000

Pogoń Szczecin zgodnie z planem pokonała drużynę Gryfa Kamień Pomorski i z przewagą jednego punktu nad drugą w tabeli Astrą Ustronie Morskie została mistrzem jesieni.
Jednak wygrana w meczu ostatniej jesiennej kolejki wcale nie przyszła łatwo. Po pierwszych dwudziestu minutach Pogoń niespodziewanie przegrywała z Gryfem 0:2.
W 7 minucie po zamieszaniu w polu karnym najlepszy strzelec gości Smela, z bliskiej odległości przelobował Jakuba Łapczyńskiego. Minutę wcześniej znakomitego podania Tomasza Rydzaka nie wykorzystał Cezary Przewoźniak, który w stu procentowej sytuacji nie trafił czysto w piłkę. Pogoń starała się odrobić straty, jednak to piłkarze Gryfa zdobyli drugą bramkę. W 20 minucie goście wyprowadzili szybką kontrę i Rzepecki, choć na raty umieścił piłkę w siatce. Portowcy nadal starali się zdobyć bramkę, jednak jak zwykle brakowało skuteczności.
Udało się dopiero 10 minut przed końcem pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu Łukasza Skórskiego z prawej strony Przewoźniak strzałem „szczupakiem” zdobył kontaktową bramkę. W 43 minucie przed szansą na zdobycie wyrównującej bramki stanął Filip Kosakowski. Zawodnik Pogoni wyszedł sam na sam z bramkarzem gości, sędzia boczny podniósł chorągiewkę, i choć główny arbiter nie przerwał gry, chwila zawahania napastnika Pogoni nie pozwoliła na zdobycie bramki.
Na szczęście to co nie udało się pod koniec pierwszej połowy udało się na początku drugiej. W 50 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym Tomasz Parzy silnym strzałem z narożnika pola karnego zdobył wyrównującą bramkę. W drugiej połowie na boisku pojawił się wracający po kontuzji Grzegorz Matlak. I to właśnie ten zawodnik w 66 minucie przyczynił się do zdobycia bramki na 3:2. Świetne dośrodkowanie Matlaka z rzutu wolnego wykorzystał Paweł Skrzypek. Najniższy na boisko obrońca Pogoni głową pokonał bramkarza gości. W 79 minucie Skrzypek uratował Pogoń od starty gola. Po błędzie Łapczyńskiego, który wypuścił piłkę, dopadł do niej napastnik gości jednak z kilku metrów trafił w obrońcę Pogoni. W 83 minucie sędzia odgwizdał kolejny rzut wolny dla Pogoni. Do piłki ustawionej na 20 metrze od bramki ponownie podszedł Grzegorz Matlak. Piłka po silnym, mierzonym strzale w okienko po palcach bramkarza wpada do bramki. Do końca spotkania wynik spotkania nie zmienił się i Pogoń wygrała z Gryfem 4:2. (źródło: )

Stanisław Kuryłło, trener Gryfa: - To był mój pierwszy mecz po trzech miesiącach i to wymuszony, bo brakowało nam zawodników w środku pola. Przyjechaliśmy tutaj powalczyć i myślę, że tą walkę w pewien sposób podjęliśmy. Nie byliśmy może równorzędnym zespołem dla Pogoni, ale na pewno w sytuacjach bramkowych dominowaliśmy albo mieliśmy tych sytuacji po równo. Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji z naszej strony. Nasz bramkarz siedzi teraz w szatni i płacze. Z całym szacunkiem dla niego jest to jeden z lepszych bramkarzy w naszej lidze. Nie wiem, czy się „spalił”, ale trzy bramki obciążają jego konto.
Marcin Kaczmarek, trener Pogoni: - Muszę pochwalić mój zespół za charakter. Za to, że po takich dwóch ciosach, dla niektórych wydawało się, że te ciosy są nokautujące staraliśmy się szybko zareagować na wydarzenia na boisku. W drugiej połowie dokonaliśmy zmian i muszę przyznać, że w przerwie było gorąco. Odmieniliśmy losy meczu i trzeba tutaj zawodnikom pogratulować. Podnieść się z wyniku 0:2 i strzelić cztery bramki nie jest to proste zadanie. Negatywną stroną była niefrasobliwość w naszej grze obronnej. Zapominaliśmy tutaj o asekuracji, o elementach taktycznych. Przy pierwszej bramce obrońcy popełnili trampkarskie błędy. Skończyliśmy rundę jako lider i będziemy chcieli wygrać jeszcze te dwa mecze, które nas czekają. Dziękuje swoim zawodnikom za wolę walki i charakter, bo zespół po przerwie pokazał, że taki charakter ma. (źródło: PogonOnline.pl/Jarosław Stępski)

Fotorelacja:   Zdjęć: 45     autor: Krzysiek Rutkowski

Fotorelacja:   Zdjęć: 34     autor: Cob

Po meczu:
Koniec rundy, no to mamy w Szczecinie Mistrza Jesieni :-)
90' Smela z 20 metrów strzela wysoko ponad bramką.
90' 30. metrowy rajd Rydzaka - jego strzał z narożnika pola karnego minimalnie niecelny.
90' Sędzia dolicza 3 minuty.
88' Gryf próbuje jeszcze coś zdziałać w dzisiejszym meczu, ale widać że piłkarze nie mają już energii. Pogoń spokojnie kontroluje sytuację.
83' GOL dla Pogoni. Rzut wolny z 20 metrów od bramki Gryfa. Do piłki podchodzi Matlak, uderza najmocniej jak potrafi i piłka po rękach Benedyczaka wpada do bramki.
79' Skrzypek po raz kolejny ratuje Pogoń od utraty gola. Ogromne zamieszanie w polu karnym Pogoni, Łapczyński po dośrodkowaniu wypuszcza piłkę, jeden z piłkarzy gości z 3-ch metrów strzela prosto w leżącego na linii bramkowej Skrzypka.
76' Kolejna zmiana w drużynie gości. Za Winiarczyka wchodzi Lipiński.
74' Przewoźniak otrzymuje górną piłkę na 20-tym metrze, ładnie ją "gasi", jednak strzela zbyt słabo.
71' Zmiana w drużynie gości, za Kostura wchodzi Górski.
71' Zmiana w Pogoni. Za Zawadzkiego wchodzi Wójtowicz.
66' GOL dla Pogoni Rzut wolny dla Pogoni z prawej strony na wysokości pola karnego. Do piłki podchodzi Matlak, dośrodkowuje i.. bramkarza gości uprzedza najniższy na boisku Paweł Skrzypek zdobywając gola na 3:2.
65' Walburg blisko zdobycia gola strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
62' Kontra Pogoni. Lewą stroną Matlak, zagrywa do przodu na wolne pole do Rydzaka - młody piłkarz Pogoni uderza jednak zbyt słabo aby zaskoczyć Benedyczaka.
58' Bardzo groźna kontra gości, Kostur w sytuacji sam na sam z Łapczyńskim, mija bramkarza Pogoni jednak wypuszcza sobie piłkę minimalnie za mocno i sytuację ratuje Skrzypek.
53' Doskonała sytuacja dla Gryfa. Z lewej strony w pole karne wchodził Smela, zagrywa na środek pola karnego - pomimo że było tam trzech zawodników gości, nikt do piłki nie doskoczył.
50' GOL dla Pogoni Rzut rożny z lewej strony - krótko rozegrany, Parzy decyduje się na strzał z narożnika pola karnego - mocno bita pomiędzy przelatuje między obrońcami i wpada do bramki. 2:2.
Zmiany w Pogoni:
Za Jarymowicza wchodzi Matlak
Kosakowskiego zmienia Kowal
45' Skórski ukarany żółtą kartką za faul.
45' Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.
43' Kosakowski w sytuacji sam na sam. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, jednak główny nie odgwizduje spalonego - Kosakowski nie spodziewając się takiego obrotu sytuacji nie wykorzystuje doskonałej sytuacji do wyrównania.
38' Zmiana w drużynie gości. Za kontuzjowanego Rzepeckiego wchodzi Janus.
35' Bramka dla Pogoni. Dośrodkowanie Skórskiego z prawej strony. Bramkarz gości mija się z piłką i Przewoźniak strzałem "szczupakiem" zdobywa bramkę kontaktową.
30' Dośrodkowanie Zawadzkiego z prawej strony, bramkarz piąstkując wpada na swojego obrońcę, do piłki dopada Rydzak, dogrywa do Kosakowskiego - ten z najbliższej odległości strzela - ale nagle jak spod ziemi wyłania się Kapczyński i w ostatniej chwili wybija piłkę.
28' Okazja dla Pogoni. Próbował Rydzak, próbował Parzy - jednak wszystkie strzały blokowane. A na dokładkę Jarymowicz próbując odegrać głową, zagrywa sobie za plecy..
25' Rzut rożny dla Pogoni. Parzy dośrodkowuje, Benedyczak stara się piąstkować, jednak robi to tak niefortunnie że piłka trafia w plecy jednego z obrońców Gryfa i wychodzi ponownie na rzut rożny.
22' Zmiana w Pogoni. Za Dymka wchodzi Skórski.
20' Kontra gości i gol na 0:2. A zaczęło się wszystko od straty pod polem karnym Gryfa. Goście wychodzą z kontra - trzech na trzech, na środku Wysocki, zagrywa na lewą stronę do Smeli, ten mu odgrywa, Wysocki przedłuża do Rzepeckiego. Strzał Rzepeckiego blokuje Łapczyński, jednak piłka ponownie trafia do niego i piłkarz gości bez problemu lokuje piłkę w pustej bramce.
17' Drużyna gości blisko podwyższenia prowadzenia. Na lewej stronie do linii końcowej schodzi Guster, zagrywa na środek na 10 metr do Smeli - czołowy napastnik Gryfa trafia prosto w Łapczyńskiego.
15' Walburg faulowany obok narożnika pola karnego. Wykonawcą stałego fragmentu gry Parzy - jednak jego dośrodkowania nikt nie przecina i piłkę pewnie wyłapuje Benedyczak.
13' Po stracie gola Pogoń ruszyła do odrabiania strat - jedynym efektem tego jak na razie jest 2 razy odgwizdana pozycja spalona.
7' GOL dla Gryfa. Zamieszanie pod polem karnym Pogoni, do piłki na 5-tym metrze doskakuje Smela i strzałem z głowy lobuje Łapczyńskiego. 0:1.
6' Przewoźniak otrzymuje piłkę na 6-tym metrze - w 100% sytuacji nie trafia w piłkę.
5' Kosakowski faulowany w narożniku pola karnego. Rzut wolny dla Pogoni, dośrodkowuje Parzy wprost na nogę Kosakowskiego - jednak piłkarz Pogoni zamiast ulokować futbolówkę w bramce, przeniósł ją nad poprzeczką...
2' Pierwsza dobra okazja Pogoni. W środku boiska piłkę przyjmuje Rydzak, zagrywa na prawo do Przewoźniaka - jednak zbyt mocno i napastnika Pogoni uprzedza bramkarz gości.
1' Rozpoczyna Pogoń.
Drużyny wychodzą na boisko. Na trybunach fatalna frekwencja - nie ma nawet 1000 kibiców.

W meczu 17. kolejki rozgrywek IV ligi Pogoń Szczecin zmierzy się na własnym stadionie z Gryfem Kamień Pomorski.
Jest to ostania kolejka rundy jesiennej, jednak nie ostatnia rozgrywana w tym roku. Awansem zostaną jeszcze rozegrane dwie pierwsze kolejki z wiosny.

Gryf Kamień Pomorski z dorobkiem 22. punktów zajmuje 10. miejsce w tabeli. Poprzedni sezon zakończył na 8. miejscu. Jest więc typowym ligowym średniakiem, który dodatkowo w tym sezonie gra strasznie nierówno. Średnio więc przedstawia się bilans naszego rywala.
Gryf zanotował sześć zwycięstw, tyle samo porażek i cztery remisy. Nasz najbliższy rywal pokonał: Dąb Dębno (2:1), Inę Goleniów (1:3), Lecha Czaplinek (3:1), Pogoń Barlinek (1:0), Piasta Choszczno (0:3) oraz Victorię Sianów (1:0).
Podzielił się punktami z: Błękitnymi Stargard (0:0), Stalą Szczecin (1:1), Victorią Przecław (1:1) i Sławą Sławno (4:4). Gryf uległ: Astrze Ustronie Morskie (1:0), Energetykowi Gryfino (2:1), Leśnikowi/Rossa Manowo (0:1), Darzborowi Szczecinek (0:1), Sokołowi Pyrzyce (4:1), i Wybrzeżu Rewalskiemu Rewal (5:0).
Dwa tygodnie temu Gryf przegrał w Rewalu z miejscową drużyną aż 5:0. Na szczęście tydzień później przed własną publicznością pokonał Victorię Sianów (1:0).
W Szczecinie o dobry wynik będzie trudno, w składzie zabraknie kilu podstawowych zawodników, ale wiadomo, że każdy występ na Twardowskiego jest olbrzymią motywacją dla naszych rywali.

Portowcy dzięki ostatniej wygranej z Iną Goleniów (2:0) utrzymała samodzielne prowadzenie w tabeli. Trzy punkty Pogoni zapewniła szybko zdobyta bramka, którą po błędzie obrony zdobył Czarek Przewoźniak, a także trafienie głową Marka Walburga, dla którego była to pierwsza zdobyta bramka w tym sezonie, i druga w barwach Pogoni.
Trener przed meczem z Gryfem nie będzie mógł skorzystać z usług Radosława Bilińskiego, który nabawił się kontuzji i pod znakiem zapytania stoją jego wstępy w najbliższych spotkaniach. Do zdrowia powrócili kontuzjowani Paweł Skrzypek, Jarosław Norsesowicz i Tomasz Judkowiak. Być może na boisku pojawi się także Grzegorz Matlak, który po raz pierwszy po długim leczeniu kontuzji jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu.
Pogoń nie może sobie pozwolić na zgubienie punktów w tym spotkaniu. Na potknięcie lidera czeka druga w tabeli Astra Ustronie Morskie, która traci do lidera tylko jeden punkt. Wicelider w tej kolejce zmierzy się z inną drużyną z czołówki, czyli Dębem Dębno.

Pogoń jest oczywiście faworytem i każdy inny wynik niż wygrana Portowców, będzie porażką, która może kosztować drużynę utratę pierwszego miejsca w tabeli
Początek spotkania o godz. 16 (źródło: PogoOnLine.pl/Dariusz Śliwński)