Sędziował: Marek Opaliński
Widzów: 7 219

Fotorelacja:   Zdjęć: 61     autor: Arat

Fotorelacja:   Zdjęć: 43     autor: Cob

90' Koniec meczu! Pogoń wygrywa z Arką! Pogoń na 1. miejscu w tabeli!
90' Lider jest nasz! La la la la!
90' Żółta kartka dla Niedzieli.
90' Konkurs Calbudu zainspirował piłkarzy. Tym razem w porzeczkę w wolnego trafił Bartosz Ława.
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
89' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Sławomira Mazurkiewicza za faul na Akahoshim.
87' Mecz się jeszcze nie skończył. Blisko zdobycia bramki był Barłomiej Niedziela, ale z kilku metrów trafił prosto w poprzeczkę.
86' Blisko był Sotirović.
84' Brawa żegnają Roberta Kolendowicza. W jego miejsce pojawia się Maksymilian Rogalski.
83' Aka z wolnego. Głową Radler, ale zbyt wysoko posłał piłkę.
82' Co chciał zrobić Sotirovic? Doskonała akcja Ławy z Frączakiem zakończona podaniem do Vuka - ten chciał zagrać piętką, ale... musi nad tym jeszcze potrenować zawodnik Pogoni.
80' Ostatnia zmiana w drużynie gości. Schodzi Jakub Kowalski, a wchodzi Barłomiej Niedziela.
77' Schodzi Djousse. Głośne dziękujemy dla napastnika Pogoni. W jego miejce wchodzi Vuk Sotirović - ten nie jest już witany tak gorąco.
76' Z prawej strony uderzał Frączak. Z trudem na róg wybija golkiper gości.
75' Na trybunach kibice tańczą małego walczyka.
74' Bartosz Flis opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Mateusz Szwoch.
69' Mamy lidera słychać z trybun... przynajmniej do jutrzejszego meczu Zawiszy z Piastem.
67' Burzą oklasków żegnany Edi Andradina. W jego miejsce wchodzi Takafumi Akahoshi.
66' 3:1 !!! Z dwudziestego metra uderzył Bartosz Ława i piłka wpadła do bramki! Nie opadła jeszcze radość po bramce Donlada, a kibice już cieszyli się z kolejnego trafienia.
65' Pierwsza zmiana w drużynie gości. Za Mirko Ivanovskiego wszedł Janusz Surdykowski.
64' GOL !!! Znów szał radości na stadionie Pogoni. Głośne: Jeszcze jeden! i setki rzuconych serpentyn z łuku. Znów za sprawą Donalda Djousse.
Lewą stroną mknął Kolendowicz, środkiem z problemami przedzierał się Djousse. Prostopadłe podanie, do którego zdołał przebić się Donald i pewnie skierował piłkę do bramki Arki.
Akcja podobna do tej z meczu w GKS-em Katowice.
62' Tempo meczu uspokoiło się.
59' Kontra Arki. Mocne uderzenie Tomasza Jarzębowskiego broni Radek Janukiewicz, który jednak wypuszcza piłkę. Dopadł do niej Mriko Ivanovski, ale z kilku metrów uderzył wysoko ponad poprzeczką.
58' Na młynie rozciąga się najmłodsza sektorówka w kształcie koszulki.
57' Odpowiedź Arki, jednak pewnie łapie Janukiewicz.
56' Pogoń w natarciu! Dośrodkowanie z rożnego i Noll głową... tuż obok słupka.
55' Rzut rożny dla Pogoni. Kolendowicz uderza głową.Jak to nie wpadło? Nie wiadomo... złapali się za głowę piłkarze Pogoni.
53' Rzut wolny dla Pogoni. Wzmaga się doping - Edi próbował bezpośredniego uderzenia. Zabrakło naprawdę niewiele.
53' Z boku boiska faulowany Djousse wbiegający w pole karne.
52' Dośrodkowanie Kolendowicza, po którym Frączczak trąca piłkę głową... tuż obok słupka.
51' Pogoń w natarciu, ale póki co brakuje dokładności.
50' Kolejna sytuacja Pogoni - nie zdołał trafić Djousse, ale gdyby Frączczak poszedł za akcją mógłby strzelać na pustą bramkę.
49' Doskonała okazja na wyjście Ediego na dobrą pozycję - niestety słabe podanie Frączczaka za plecy spowolniło całą akcję i Edi zamiast pod nogi Donlada podał pod nogi wracających obrońców.
46' Początek drugiej połowy.
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Sędzia dolicza tylko jedną minutę.
44' Ofiarna obrona Pietruszki, podanie do Ediego - szybka kontra zakończona faulem na Kolendowiczu, którego sędzia nie widział.
43' Kończy się pierwsza połowa, a kibice gości nadal wpuszczani są na swój sektor.
41' Tomasz Jarzębowski ukarany żółtą kartką za faul na Peterze Hricko.
39' Kolejny błąd Nolla.
38' Szybki i skuteczny rajd Kolendowicza zakończony prostopadłym podaniem na głowę Djoussa - ten próbował jednak uderzania z przewrotki.
36' Gorąco pod bramką Pogoni. Z rożnego głową przy bliższym słupku strzelał zawodnik gości, dobra interwencja Janukiewicza i szybkie wybicie piłki niemal z linii przez obrońcę Pogoni zażegnało na moment niebezpieczeństwo.
35' Rzut rożny dla Arki.
34' W polu karnym Pogoni leży zawodnik Arki... leży, wije się a czas leci.
33' Interwencja Janukiewicza ratuje Pogoń przed stratą bramki.
32' Arka doprowadziła do wyrównania i przez chwilę ma optyczną przewagę. Przynajmniej tempo meczu wzrosło.
31' Szybka odpowiedź Pogoni. Strzał Donalda obroniony przez bramkarza gości.
30' 1:1! Błąd byłego zawodnika Arki Emila Nolla, po którym swoją szansę na zdobycie bramki wykorzystał Mirko Ivanovski.
29' Dośrodkowanie w pole karne Ediego pewnie wyłapał Marcin Juszczyk.
28' Faulowany Adam Frączczak.
25' Próba strzału Ediego... nie udanego.
20' Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!
18' Obudziła się Arka - byli słyszalni tylko przez chwilę, po której zostali zagłuszeni i zmiażdżeni ripostą Pogoni.
16' Donald mknie lewą stroną, próba przedarcia się w pole karne zakończona faulem obrońcy Arki, ale sędzia nakazał grać dalej.
14' GOL !!! Stadion zaszalał! W górę lecą i kręcą się granatowo-bordowe szaliki, a Donald efektownie cieszy się ze swojego trafienia!
Dośrodkowanie Ediego w pole karne - w zamieszaniu nikt nie zdołał uderzyć piłki, nie zdołał jej złapać także bramkarz Arki. Wykorzystał to Djousse, który z najbliżej odległości wpakował piłkę do bramki.
13' Ostry faul Sławomira Mazurkiewicza na Donaldzie Djousse wychodzącym na pozycje.
13' Póki co ciekawiej na trybunach - na murawie gra w środku pola.
10' Doping Pogoni momentami miażdży - do taktu poklaskują nawet vipy.
8' Zadrżały serca po podaniu Ediego do Djoussa - napastnik Pogoni wychodził sam na sam z bramkarzem gości, który jednak prędzej dopadł futbolówkę.
7' Żółtą kartką ukarany Robert Kolendowicz.
6' Pozdrowienia dla Arki jednoczą wszystkie szczecińskie trybuny.
5' Arka póki co cicho, a młyn bawi się w rytm melodi: Granatowo-bordowy świat!
2' Dośrodkowanie Frączczaka z rzutu rożnego, po którym na raty łapał bramkarz Arki.
1' Rozpoczęli piłkarze Pogoni.

Na młynie ogromny transparent: W jedności siła. Poniżej wizerunek ściśniętych dłoni na granatowo-bordowym tle i napisem Pogoń, wokół wiele foli w barwach Pogoni.
A poniżej kolejny transparent: To w imię zasad i naszej wizji świata.
No i najlepsze... racowisko i świece dymne.
Mecz się jeszcze nie zaczął, a śpiewy tak głośne jak dotąd dawno nie było.