2-2 Nowak (44)
Djousse (53) 3-2

Sędziował: Marek Karkut
Widzów: 5 000

Ostatnie spotkanie na stadionie im. Floriana miało być łatwą przeprawą dla Portowców. Wszak lider tabeli mierzył się z drużyną ze strefy spadkowej. Jednak początek meczu rozpoczął się od bramki dla gości. Błąd dwójki środkowych obrońców pewnie wykorzystał Krzysztof Janus i już w 2 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na szczęście radość gości nie trwała długo. Kontra Pogoni, dośrodkowanie Roberta Kolendowicza, strzał głową Bartosza Ławy i po niespełna minucie Portowcy odrobili straty. Kapitan Pogoni wpisał się na listę strzelców w swoim 111 występie w granatowo-bordowych barwach.
Z upływem kolejnych minut obraz meczu nie zmieniał się – nadal akcja ofensywna jednej drużyny kończyła się kontrą w wykonaniu drugiej i odwrotnie. Lekką przewagę posiadała Pogoń, która zagrażała bramce strzeżonej przez Sebastiana Szymańskiego. Jednak Radek Janukiewicz też nie mógł próżnować – gra Portowców w defensywnie pozostawiała wiele do życzenia.
Koniec pierwszej połowy, podobnie jak początek, przyniósł dwie bramki. Tym razem pierwsi byli Portowcy. Edi Andradina dobrze dośrodkował, a niepilnowany Donald Djousse posłał piłkę do bramki obok bezradnego golkipera Górnika. Trzy minuty później do remisu doprowadził były szczeciński zawodnik – Marcin Nowak.
Początek drugiej odsłony spotkania to szkolna akcja bardzo skutecznego duetu Kolendowicz-Djousse. Ten pierwszy jak zwykle dobrze dośrodkował, a Donald pięknie to wykorzystał i Portowcy po raz drugi w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. Jak się okazało była to ostatnia bramka w tym spotkaniu. Górnikowi nie udało się doprowadzić do wyrównania, jednak trzeba przyznać, że jedno z ostrych wejść Emila Nolla pod własną bramką powinno zakończyć się rzutem karnym dla gości. Na szczęście Portowcy mimo nerwowej końcówki zdołali utrzymać prowadzenie do końca i tym samym umocni się na pozycji lidera.
(źródło: )

Fotorelacja:   Zdjęć: 37     autor: Cob

Fotorelacja:   Zdjęć: 35     autor: Arat

90' Koniec meczu! Pogoń pozostaje liderem przynajmniej do marca 2012. Oby pozostała także do końca sezonu!
90' Mamy lidera! - Skandują kibice.
Przewaga Pogoni nad drużynami z Niecieczy i Bydgoszczy wzrosła do czterech punktów.
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
89' Nerwowa końcówka spotkania. Gorąco pod bramką Janukiewicza. Z linii bramkowej piłkę wybijał Ława.
87' Edi Andradina opuszcza boisko w swoim 101 spotkaniu w barwach Pogoni. Zastępuje go Takafumi Akahoshi.
85' Edi faulowany tuż przed polem karnym. Niestety Brazylijczyk trafia prosto w mur.
83' Ostatnia zmiana w drużynie gości. Boisko opuścił Jakub Więzik. W jego miejsce Grzegorz Podstawek.
82' Żółta kartka dla Maksymiliana Rogalskiego.
81' Dawid Wacławczyk zmienia Przemysława Kocota.
79' Ława z dystansu, ale trafił tylko w górną siatkę bramki.
77' Najpierw rzut wolny, a teraz korner dla Pogoni... dużo zamieszania, ale zabrakło uderzenia na bramkę.
76' W miejsce Mateusza Szałka wszedł Robert Mandrysz.
75' Damian Piotrkowski opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Patryk Bryła.
67' Z boiska schodzi Adam Frączczak. W jego miejsce wchodzi Maksymilian Rogalski.
66' Ostre wejście Emilla Nolla w nogi rywala pod bramką Pogoni. Na szczęście obyło się bez rzutu karnego.
60' Przedobrzył Frączczak, chciał okiwać rywala o jeden raz za dużo i w efekcie stracił piłkę.
58' Znów akcja Kolendowicza i Djoussa - niestety tym razem szybszy Szymański.
56' Adam Frączczak ukarany żółtą kartką.
53' GOL Kolendowicz i Djousse i znów Pogoń prowadzi. Prostopadłe dośrodkowanie Kolendowicza na bramkę pięknie zamienił Djousse, posyłając piłkę tuż przy słupku bramki Górnika Polkowice.
52' Za głębokie dośrodkowanie Kolendowicza.
46' Bez zmian rozpoczęła się druga połowa.
Za nami pierwsza połowa spotkania. Wyrównana gra z lekką przewagą Pogoni w ofensywie i niefrasobliwością w obronie.
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Sędzia dolicza jedną minutę.
44' GOL I znów mamy remis. Rzut rożny dla gości. Po dośrodkowaniu głową piłkę strącił Mateusz Piątkowski - piłka trafiła prosto pod nogi Marcina Nowaka, który z paru metrów wpakował piłkę do bramki.
41' GOL Dośrodkowanie Ediego w sam środek pola karnego, gdzie zupełnie niepilnowany Djousse uderze z pierwszej piłki, która wpadła do bramki obok bezradnego golkipera Górnika. Siódma bramka Donalda w tym sezonie wyprowadza Pogoń na prowadzenie w tym spotkaniu..
39' Prostopadłe podanie Pietruszki przecina bramkarz gości.
37' Rzut rożny dla Polkowic.
36' Żółtą kartką ukarany Przemysław Pietruszka.
30' Kolejna ofensywna akcja Pogoni zakończona bardzo niecelnym strzałem Ławy.
W międzyczasie obuwie zmienił Szałek.
29' Kontra Pogoni w wykonaniu Frączczaka, dwójkowa akcja z Edim, jednak młodszy z zawodników Pogoni poślizgnął się i stracił piłkę.
28' Ława wypuścił piłkę Donaldowi, ale ten mając przy sobie obrońcę zepsuł uderzenie.
27' Pogoń ma lekką przewagę, ale też i dziurawą obronę.
26' Donald wywalczył rzut rożny, ale sędzia dopatrzył się przewinienia na obrońcy gości.
24' Donald wywalczył piłkę w środku pola i zagrał na 16 metr do Frączczaka - ten uderzył, ale za słabo by zaskoczyć bramkarza Polkowic.
22' Pierwsze 20 minut meczu rozgrywane było w bardzo szybkim tempie. Ciekawe czy piłkarzom starczy sił by utrzymać takie tempo do końca spotkania i przede wszystkim przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
20' Donald do Frączczak, ten na skrzydło do Petera Hricki, który tuż z przed linii dośrodkowywał w pole karne. Niestety głową niebezpieczeństwo zażegnał obrońca gości.
19' Tym czasem sztab medyczny gości zajmuje się swoim bramkarzem, który ucierpiał w ostatniej akcji.
18' W narożniku przewracany Robert Kolendowicz - w efekcie tylko i aż rzut rożny. Bartosz Ława o mało co przypadkiem nie wkręcił piłki do bramki gości. Dobijać próbował jeszcze Djousse.
16' Mateusz Szałek z wolnego... płasko i obok bramki.
16' Rzut rożny dla Polkowic i kontra Pogoni. Niestety Bartosz Ława za mocno wypuścił piłkę i Donalda ubiegł golkiper gości.
15' Gdyby to uderzenie było celne byłoby jedną z najpiękniejszych bramek. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z boku boiska, po którym z przewrotki uderzał Djousse - niewiele zabrakło by piłka wpadła w samo okienko.
14' Żółta kartka dla Marcina Nowaka za faul na Donaldzie Djousse.
12' Edi z dystansu - obok słupka.
11' Kolejne dośrodkowanie w pole karne - przewracany Adam Frączczak nie miał szans dojść do piłki, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.
10' Dośrodkowanie Ediego w pole karne - niestety wyżej skoczył obrońca Górnika.
6' Pogoń idzie za ciosem. Dwie akcje, które wykańczał Donald Djousse. Raz zakończyło się na rzucie rożnym, drugi raz piłka spoczęła w rękach Sebastiana Szymańskiego.
4' GOL Kontra Pogoni i mamy wyrówananie. Kapitalna akcja i strzał głową Bartosza Ławy po dośrodkowaniu Roberta Kolendwoicza.
3' GOL Fatalny początek. Rzut z autu na wysokości pola karnego Pogoni. Bezpańska piłka kilkukrotnie odbija się od murawy aż trafia do Krzysztofa Janusa, który z drugiego metra pakuje piłkę do bramki.
2' Pierwsza próba ataku Pogoni. Niestety Pietruszka trafił w boczną siatkę.
1' Rozpoczęli Portowcy.
0'
0'
Przed meczem kwiaty otrzymali Bartosz Ława i Edi Andradina za odpowiednio 111 i 101 mecz w barwach Pogoni.