Widzów: 4 500

Fotorelacja:   Zdjęć: 27     autor: Cob

Fotorelacja:   Zdjęć: 35     autor: Arat

90' Koniec meczu.
90' Szczoczarz za Drozdowicza.
90' Żółta kartka dla Trafarskiego.
90' Sędzia dolicza cztery minuty.
89' Szałęga opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Kowalski.
85' Ediiiiiiiiii... nad poprzeczką.
83' Żenada - jak można wygrać spotkanie, skoro nie wykorzystuje się takich okazji.
81' Zmiana w drużynie gości. Trafarski zmienia Barana.
79' Djousse na spalonym.
76' Debiut Golli w ligowym spotkaniu Pogoni. Schodzi Szałek.
75' Strzał Djousse i... nogą broni Nowak.
71' Żółta kartka dla Piątka.
69' Zamiast bramki - rzut rożny i strzał z dystansu Hernaniego.
68' Skandal! Pogoń zdobyła bramkę - piłka odbiła się od poprzeczki i wyraźnie odbiła się za linią bramkową - sędzia bramki jednak nie uznał!
65' Donlad rzucony o ziemię, ale faulu nie ma.
64' Sotirović opuszcza boisko. W jego miejsce Djousse.
63' Za nami godzina gry. Termalika prowadząc dwoma bramkami wyraźnie się cofnęła.
59' W końcu jakiś strzał na bramkę Termaliki - Pietruszka z dystansu.
56' Pierwsza zmiana w Pogoni. Frączczak zmienia Rogalskiego.
50' Żółta kartka dla Barana.
48' GOL ! Błąd Nolla, wyjście Drozdowicza i przegrywamy już 0:2.
47' Radwańska wygrała! Czas na Pogoń!
46' Odśnieżono boisko - zaczynamy.
Opóźnia się druga połowa - trwa odśnieżanie boiska.
45' Dwa rzuty rożne koniec pierwszej połowy.
45' Rzut wolny dla Pogoni. Edi tuż pod porzeczkę ale broni Nowak.
45' Sędzia dolicza dwie minuty.
44' Halo wóz! Śnieży mi obraz [:
43' Pogoń blisko zdobycia bramki - brakuje szczęścia.
42' Słupek po strzale Budki i niecelna dobitka Vuka!
41' Pawlusiński z wolnego i tylko dobra interwencja Janukiewicza ratuje Pogoń przed stratą bramki.
40' Rogalski fauluje Barana.
38' Pada śnieg! Pada śnieg!
37' Rzut wolny dla gości. Noll wybił głową na róg.
36' Trzecioligowa kopanina w wykonaniu kandydatów do awansu do Ekstraklasy.
34' Znów zaczęło padać - tym razem śnieg z deszczem.
33' Edi słabo - kolejne jego podanie trafia prosto pod nogi rywala.
31' Faulowany w narożniku boiska Kolendowicz.
29' Nieciecza często i groźnie kontruje.
28' Rzut rożny dla Pogoni. Zamieszanie w polu karnym i... kontra gości.
27' Podanie do Vuk, ten tyłem do bramki, obraca się i oddaje strzał tuż przy słupku bramki Nowaka.
25' Za głębokie dośrodkowanie Ediego z rzutu wolnego.
23' Przestało padać, ale na śliskiej murawie śliga się piłka i... Portowcy. Goście jakoś sobie radzą.
22' Tymczasem na murawie wije się jakiś zawodnik gości.
21' Radwańska wygrała pierwszego seta.
20' Słabszemu wiatr w oczy. Najpierw nie ma faulu na przewracanym tuż przed polem karnym Pietruszce, a po chwili nie ma zasłużonego rzutu rożnego.
19' Kontra gości. Drozdowicz sam na sam z Radkiem. Uderza wysoko, technicznie, ale Radek broni.
18' Póki co Agnieszka Radwańska prowadzi 6:5 z Marią Sharapową w pierwszym secie. Na boisku w Szczecinie po prostu pada deszcz.
17' Faulowany Rogalski.
15' GOL !!! Piękne podsumowanie słabego kwadransa gry Portowców. Kontra Termalici, podanie na głowę Pawlusińskiego, który bez problemu strąca piłkę do bramki.
13' Kontra gości.
12' Kolejny rożny dla Pogoni.
10' Znów uderza Szałega. Tym razem celnie, ale Janukiewicz paruje na rzut rożny.
6' Ciekawe rozegranie stałego fragmentu gry. Edi do Pietruszki, ten wystawia za pole karne nabiegającemu Szałkowi, ten uderza, ale piłka trafia w plecy któregoś z obrońców.
6' Rzut rożny dla Pogoni.
5' I pierwsza groźna akcja... gości. Dośrodkowanie do Szałęgi, który uderza z powietrza. Na szczęście obok bramki.
1' Kibice Pogoni pamiętają o szóstej rocznicy śmierci Floriana Krygiera.
1' Rozpoczęła Pogoń.
0'
0' Koniec pierwszej połowy.
0' Minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego podczas poprzedniego meczu kibica Pogoni.
Na murawie zaprezentowała się szczecińska drużyna futbolu amerykańskiego Husaria.

Zapewne rok temu nikomu nie przyszłoby na myśl, że konfrontacja Pogoni z Termalicą Nieciecza będzie spotkaniem na szczycie I ligi. Jednak w sobotni wieczór zespół z małopolskiej wsi wystąpi jako wicelider zaplecza ekstraklasy i będzie się starał zmniejszyć stratę do Pogoni.
Portowcy za cel mają udowodnienie, że gra w dwóch pierwszych meczach i wynik osiągnięty w drugim z nich to jedynie potknięcia.

Drużyna prowadzona przez Dusana Radolskiego to największe oczarowanie tego sezonu. Chociaż już na podstawie przedsezonowych transferów można było przewidywać lepszą formę piłkarzy z Niecieczy niż w ubiegłym sezonie, gdy ówczesny beniaminek rzutem na taśmę zapewnił sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy, to jednak chyba nikt nie przypuszczał, że zawodnicy Termalicy zawalczą o awans do ekstraklasy. Rzeczywistość okazała się dla podopiecznych Radolskiego łagodna i po 22. kolejkach Termalica ma 40 punktów na koncie i całkiem korzystny terminarz.
Siłą drużyny jest przede wszystkim defensywa. Wicelider stracił tylko 16. bramek w 22. meczach, co czyni jego defensywę najszczelniejszą spośród szyków obronnych I – ligowców.
Mimo sielankowej atmosfery, jaka towarzyszy aktualnie wizerunkowi Termalicy, wiosenna część rozgrywek nie zaczęła się dla drużyny prowadzonej przez Radolskiego idealnie. Na inaugurację rundy wiosennej Nieciecza przegrała w Gdyni z Arką, co skutkowało tymczasową utratą pozycji wicelidera. Miejsce premiowane awansem zawodnicy Termalicy odzyskali po zwycięstwie nad Polonią Bytom z ubiegłego tygodnia.

Portowcy – zresztą podobnie jak Termalica i kolejne trzy zespoły z czołówki – wiosną zgromadzili trzy punkty. Porażka w Nowym Sączu oraz perspektywa punktującej Arki Gdynia i skutecznego Piasta Gliwice sprowadziły podopiecznych Marcina Sasala na ziemię. Na podstawie dwóch pierwszych meczów Pogoni w tej rundzie widoczne są mankamenty, które mają być stale eliminowane. Najbardziej bolesne jest jednak, że podopieczni Marcina Sasala mają problem z kreacją sytuacji podbramkowych. Mimo posiadania kreatywnych i efektywnych pomocników reprezentanci Dumy Pomorza ani w meczu z Piastem, ani w konfrontacji z Sandecją nie mieli wielu okazji do zdobycia gola.
Niewykluczone, że dojdzie do zmian w pierwszym składzie w porównaniu z ostatnimi meczami. Dwa razy miernie wypadli Błażej Radler oraz Bartosz Ława i wydaje się, że warto by było pomyśleć nad zmiennikami dla dwóch filarów Pogoni z rundy jesiennej. Kibice oczekują także występu Roberta Kolendowicza w pierwszym składzie, bo ten zawodnik już nie raz udowadniał, że jego szybkość i dynamika mogą przynosić profity.
Niezależnie od tego, kto zagra od pierwszej minuty w sobotnim spotkaniu, musi sobie zdawać sprawę z wagi pojedynku. Jeśli Pogoń znów zagra przeciętnie i nie zdobędzie kompletu punktów to nie dość, że w tabeli będzie coraz ciaśniej, to humory w Szczecinie przestaną dopisywać.

Jesienią w Niecieczy padł bramkowy remis. W obliczu historii warto zmazać plamę w jesieni 2010 roku, kiedy Termalica wygrała w Szczecinie. A najważniejsze, aby kolekcjonować punkty, potrzebne do wygrania ligi. (źródło: Tobiasz Madejski)