Linetty (45) 1-0

Sędziował: Mariusz Złotek
Widzów: 27 538

Fotorelacja:   Zdjęć: 50     autor: Arat

90' Koniec. Pogoń przegrywa w Poznaniu 0:1.
90' Ostatnia zmiana w Lechu. Boisko opuszcza Pawłowski, w jego miejsce Ceesay.
90' Doliczone 2 minuty.
90' Żółta kartka dla Akahoshiego. I rzut wolny z boku boiska dla Lecha.
89' Keita ograł Rafała Murawskiego i przymierzył z dystansu. Kudła z problemami przenosi piłkę nad poprzeczką.
88' W końcówce bardziej aktywna Pogoń. Więcej gry w poprzek boiska niż do przodu, ale chociaż utrzymują się przy piłce.
85' Keita zmienia Hamalainena.
82' Pogoń trochę bardziej agresywnie w końcówce. Brakuje jednak solidnego, ostatniego podania.
79' W środku defensywy teraz Matras z Gollą. A Zwoliński i Listkowski w napadzie.
77' Na boisku pojawia się absolutny debiutant - Marcin Listowski. A zmienia Sebastiana Murawskiego. Napastnik za obrońcę, robi się ciekawie.
76' ZWOLIŃSKI! 76 minut na stojąco i nagle taka petarda! Na posterunku jednak Gostomski.
73' Aka mógł strzelać, wrzucać, a wybrał... nie wiadomo co. Po prostu wybił piłkę za boisko.
72' Faul na Akahoshim. Do bramki jednak daleko - ok. 30 metrów.
67' Golla skacze do piłki i odbija ją ręką. W przyszłym sezonie zagranica? Z czym do ludzi.
65' Korekta składu także w Lechu. Za Sadajewa wchodzi Jevtić.
64' Zmiana w Pogoni. Danielaka zmienia Wojtkowski.
63' Pawłowski z dystansu. Równie mocno co niecelnie.
60' SADAJEW! Taniec Czeczena w polu karnym Pogoni, zakończony niecelnym strzałem.
59' Zwoliński dzisiaj totalnie bezużyteczny. Niezliczona liczba strat i żadnej dobrej akcji.
59' Sporo chaosu na boisku. Oba zespoły nie potrafią podejść pod pole karne rywala.
56' Lech wychodził 4 na 3! Sadajew do Kownackiego, a ten prosto w plecy Sebastiana Murawskiego. Nie wyglądało to jak kontra mistrza Polski.
55' Pogoń pograła chwilę przed polem karnym Lecha. Wszystko zepsuł jednak złym podaniem Murawski.
51' Kun mocno od początku. Ale partnerzy chyba nie rozumieją jego zamiarów.
47' Lech nacisnął od początku. Dobre dogranie w pole karne i Sadajew był sam na sam z Kudłą. Góra bramkarz Pogoni.
46' Początek drugiej połowy.
Zmiana w przerwie. Kun zastepuje Walskiego i schodzi na skrzydło. Z drugiej strony Danielak, a Aka idzie do środka.
45' Przerwa
45' GOL. W ostatnich sekundach pierwszej połowy prowadzenie Lechowi zapewnia Linetty. Pawłowski wziął na siebie 4 obrońców Pogoni, dograł do Linetty'ego, a ten z 16 metrów nie dał szans Kudle.
45' Doliczona minuta.
43' A Sebastian Murawski ukarany żółtą kartką.
43' Leży na boisku Kownacki. Nie wygląda to zbyt dobrze dla pomocnika Lecha.
40' Końcówka znów dla Lecha. Oby dotrzymać do przerwy.
37' Znów Kudła! Tym razem uderza Linetty, ale bramkarz Pogoni na posterunku.
36' Pawłowski zszedł do środka i oddał strzał z 20 metrów. Pewnie tym razem Kudła.
35' Pogoń się obudziła! Jest moc!
34' Ależ okazja dla Pogoni! Kapitalne rozegranie na prawej stronie, zejście do pola karnego, krótka wymiana podań Aki z Danielakiem i strzał Murawskiego. Zabrakło tylko skuteczności!
31' NUNES! Kapitalne uderzenie nad murem końcami palców broni Gostomski.
30' Aka faulowany 30 metrów od bramki Lecha. Będzie szansa z wolnego!
27' Walski miał trochę miejsca w polu karnym. Nie zrobił z tego niczego pożytecznego - wybił poza linię końcową.
22' Pewny w defensywie Zwoliński i zagrożenie zażegnane.
21' Faul 30 metrów przed bramką Kudły. Do uderzenia podchodzą Pawłowski i Linetty.
17' Sebastian Murawski jak dziecko ograny przez Sadajewa. Czeczen wpadł w pole karne, zatańczył z Gollą i uderzył w kierunku bliższego słupka. Minimalnie niecelnie.
14' Frączczak po raz drugi ratuje nam skórę. Tym razem uprzedził Kownackiego i wybił piłkę na rzut rożny.
13' Dobra wrzutka Matrasa do Zwolaka! Minimalnie szybszy jednak Gostomski.
9' Co wyprawia Kudła! Podanie od Golli, a ten zamiast wybić - podaje do rywala. Hamalainen do Sadajewa, a ten... potknął się o piłkę. Akcja błędów, na szczęście zakończona bez straconej bramki.
8' Rzut wolny dla Lecha - prosto w ręce Kudły.
7' Lech ciśnie, ale na razie nie zrobiło się gorąco pod bramką Kudły.
3' Ustawienie Pogoni niezbyt zgodne z meczowym protokołem. Danielak gra jako fałszywy napastnik w linii ze Zwolińskim. Walski z Aką na bokach, Matras z Murawskim w środku pola.
2' Kadar z dystansu! Wyglądało to groźnie, ale ostatecznie obok słupka.
1' Jedziemy!
Losowanie wygrał Łukasz Trałka. Lech będzie atakował na Kocioł. A zacznie Pogoń.

Piłkarze wychodza na boisko. Portowcy w jednolitych białych strojach, Lech w klasycznych, niebieskich strojach.

Kocioł rozpoczął ogłuszający doping. Ciary.

W składzie Pogoni dzisiaj "wspomnień czar". Na prawej stronie obrony zagra... Adam Frączczak.

Już 1,5h przed meczem w tramwajach i autobusach był taki tłok, że nie dało się wcisnąć szpilki. Ostatni raz takie w Szczecinie widziałem podczas ostatniego zgodowego meczu z Legią.

W Poznaniu atmosfera gorąca jak nigdy. Na spotkaniu z Pogonią spodziewana jest frekwencja powyżej 30 000.

Witamy ze stadionu przy Bułgarskiej! Za kilkanaście minut Portowcy zmierza się z kroczącym po tytuł mistrza Polski - Lechem Poznań.