0-1 Aleksander (23)
Edi (32) 1-1

Sędziował: Zdzisław Bakaluk (Olsztyn)
Widzów: 7 tys. (ok. 150 z Zabrza)

W 5. kolejce Idea Ekstraklasy Pogoń zremisowała w Szczecinie z Górnikiem Zabrze 1:1.
Portowcy zagrali pierwszy mecz pod wodzą trenera Bohumila Panika, który zastąpił na tym stanowisku Bogusława Pietrzaka. Zamiast wykorzystać atut własnego boiska i głośny doping szczecińskiej publiczności szczecinianie podzielili się punktami z zabrzanami.
Spotkanie od pierwszych minut to wyrównana walka w środkowej strefie boiska. Obie jedenastki próbowały szybko zdobyć gola, jednak bez efektu.
Już w 4 minucie za symulowanie faulu w polu karnym gości żółta kartką ukarany został Claudio Milar.
Godne uwagi w tym czasie były dwie sytuację. Strzał w 13 minucie Grzegorza Matlaka zza pola karnego, który minął o kilkanaście centymetrów słupek bramki Górnika.
Chwilę później Portowcy mogli prowadzić 1:0 po bramce. Błażeja Radlera. Obrońca gości tak odbił piłkę głową, że ta o mało nie wpadła do bramki Piotra Lecha.
Gdy z przebiegu meczu to Pogoni należała się bramka po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy w 23 minucie Arkadiusz Aleksander oszukał Pawła Magdonia i ładnym strzałem po ziemi pokonał Bartosza Fabiniaka.
Podopiecznym Bohumila Panika udało się wyrównać 10 minut później. Po centrze z lewej strony Rafała Grzelaka piłka trafiła na głowę Ediego Andradiny. Po uderzeniu w poprzeczkę futbolówka przekroczyła linię bramkową i wpadła do bramki.
Do końca pierwszej połowy obie drużyny już nie stworzyły akcji, z których mogły paść bramki.
Druga odsłona to zupełnie inna gra Portowców, którzy nie dość, że jakby opadli z sił to nie mieli koncepcji na rozegranie akcji, po której mogliby zdobyć bramkę.
Jedna z groźniejszych sytuacji przeprowadzona została dopiero w 70 minucie, kiedy Paweł Magdoń próbował pokonać Lecha strzałem głową po rzucie rożnym.
Bohumil Panik zaraz potem ściągnął z boiska wyróżniającego się Grzelaka i zastąpił go Przemysławem Kaźmierczakiem, który wrócił do składu Pogoni po kontuzji.
Po Grzelaku z boiska zeszli jeszcze Milar i Divecky i tak naprawdę wiadomo chyba już było, że bramka dla szczecinian nie padnie.
Końcowe minuty pokazały, że obie drużyny pogodziły się z wynikiem remisowym, który na pewno nie zadawala ani Pogoni ani Górnika.
Po meczu rozległy się głośne gwizdy kibiców, którzy wynik 1:1 uznali jako porażkę.
Trenera Panika z drużyną czeka teraz dwu tygodniowa przerwa i czas na poukładanie gry, bo Portowców czeka trudna przeprawa z Wisłą w Krakowie. (źródło: PogonOnLine.pl/Cob)

Marek Wleciałowski, trener Górnika: - Cieszę się, że mogliśmy zagrać mecz przy wspaniałej publiczności, jest tutaj dobra atmosfera dla piłki. Cieszę się również z postawy mojej drużyny, generalnie, jeśli chodzi o zaangażowania, wkład i realizowanie założeń taktycznych. Wynik pozostawia jednak niedosyt, ponieważ każdy wychodzi na boisko, aby walczyć o zwycięstwo. Mój zespół wyszedł i chciał ten mecz wygrać. Remis z całym szacunkiem dla przeciwnika jest rozwiązaniem połowicznym dla obu stron.
Bohumil Panik, trener Pogoni: Dziękuje przeciwnikowi za mecz grę fair play. Myślę, że mecz ten miał dla nas dwie połowy. Pierwsza połowa to dobre tempo, gra stronami, z lewej gra Grzelaka i z prawej Milara powodowały, że mieliśmy sporo sytuacji. Tempo gry było wysokie i postanowiłem w drugiej połowie dokonać zmian na świeżych zawodników. Widzę problem, w pierwszej połowie gramy z zaangażowaniem, a w drugiej połowie opadamy z sił. Zostali na boisku Ci, którzy mogli powalczyć jeszcze o korzystny wynik. Sandor Rosa miał takie zadanie żeby zabezpieczyć ten środek. Gdyby popełnił błędy przeciwnik prostopadłymi podaniami na pewno by to wykorzystał, a Górnik to groźny przeciwnik z kontry. W drugiej połowie wszedł Elokan i nie zaprezentował się dobrze. Nie wiem, czy jest to piłkarz, który może wejść od początku meczu, aby pokazać swoje możliwości. Trałka pokazałby chyba dużo więcej. (źródło: PogonOnLine.pl/Cob)

Fotorelacja:   Zdjęć: 69     autor: Mq

90' Koniec spotkania. Pogoń Szczecin remisuje 1:1 z Górnikiem Zabrze w meczu 5. kolejki Idea Ekstraklasy.
Sędzia dolicza 3 minuty do końca spotkania.
Żółtą kartką ukarany został Bugaj.
87' Po rzucie autowym piłka trafia w pole karne Górnika. Kibice domagają się karnego po zagraniu ręką jednego z obrońców gości.
86' Ostatnie zrywy Portowców, którzy konstruują chimeryczne ataki.
84' Groźna kontra Pogoni wyprowadzana przez Elokana. Obrona Górnika rozbija atak gospodarzy.
82' Z przebiegu gry wynika, że dzisiejsze spotkanie może zakończyć się podziałem punktów.
80' Zablokowany strzał Elokana w polu karnym Górnika.
77' Brakuje emocji na szczecińskim stadionie. Akcje obu drużyn kończą się niepowodzeniem.
74' Zmiana w Pogoni, schodzi Divecky. W jego miejsce wchodzi Artur Bugaj.
Zmiana w Górniku , Króla zastępuje Enylannnaya.
71' Zmiany w Pogoni. Schodzi Milar i Grzelak, w ich miejsce wchodzą Elokan i Kaźmierczak.
70' Po rzucie rożnym piłka trafia na głowe Magdonia.Pewnie broni Lech.
68' Rzut wolny dla Górnika. Piłkę pewnie łapie Fabiniak.
Obaj bramkarze nie mają dużo pracy.
65' Ostra walka w środku boiska. Divecky fauluje Prokopa, któremu udzielana jest pomoc medyczna.
62' Groźny atak Górnika w polu karnym szczecinian. Obrona Pogoni powstrzymuje napastników drużyny gości.
59' Z rzutu wolnego dośrodkował Milar. Bramkarz Górnika wypiąstkował piłkę poza pole karne.
55' Zmiana w Górniku, Siedlarza zmienia Hidemann.
Goście znów
uzyskują lekką przewagę.
53' Groźny strzał Aleksandra z 20 metrów minimalnie nad poprzeczką.
51' Znakomita okazja dla Pogoni. Mocny strzał Grzelaka minimlnie przelatuje obok słupka, a piłka londuje w bocznej siatce.
49' Obie "11" grają asekuracyjnie i pilnują dostępu do swojej bramki.
47' Gra toczona jest w środku boiska.
46' Rozpoczęło się drugie 45 minut spotkania.
45' Sędzia doliczył 1 minute do zakończenia pierwszej połowy.
Fabiniak pewnie łapie piłkę po rzucie rożnym.
Koniec pierwszej połowy, która zakończyła się sprawiedliwym wynikiem 1:1.
43' Zółta kartka dla Radlera po faulu na Grzelaku
41' Małe zamieszanie w polu karnym Pogoni po rzucie wolnym Bukalskiego.
36' Grzelak faulowany na 30 metrze.Pogoń wykonała rzut wolny, fatalnie wykonany przez Milara.
32' Edi Andradina zdobywa bramkę strzałem głową, po dośrodkowaniu z lewej strony.Piękny gol Brazylijczyka.
31' Goście cofnęli się na swoją połowę i czekają na okazję do kontry.
29' Rosa fauluje Siedlarza przed polem karnym zabrzan.
Kontrowersyjne decyzje sędziego przyjmowane są gwizdami szczecińskiej publiczności.
23' Po rzucie z autu, Aleksander spokojnie przyjmuje piłkę polu karnym i strzałem z 8 metrów pokonuje Fabiniaka.
Bramka poda po błędzie Magdonia, który nie przypypilnował pomocnika Górnika.
21' Lekki strzal Milara z prawego rogu w polu karnym, 8 metrów obronił Lech.
19' Po strzale Łabędzkiego z 20 metrów piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.
17' Obrona gości radzi sobie na razie z atakami Pogoni.
15' Radler o mało nie strzela bramki samobójczejpo dośrodkowaniu Milara. W polu karnym zamieszanie - Magdoń był przewracany przez zabrzańskich obrońców. Sędzia karze grać dalej.
11' Kibice zsektora "12' rozwineli nową sektorowkę i transparent "Miłośc jedno ma imię...". Rozległ sie głośny doping szczecińskiej publiczności.
8' Spotkanie należy do wyrównanych. Oba zespoły próbują zdobyć bramkę, jednak na razie nie stworzyli sobie dobrych sytuacji.
7' Portowcy mają przewagę, a gra toczona jest na przedpolu Górnika.
6' Groźny strzał Matlaka mija lewy słupek Lecha.
6' Pierwszy rzut rożny dla Górnika.
Obrona Pogoni wybija piłkę na aut.
4' Pierwszy rzut rożny dla Pogoni.
Żółta kartkę w polu karnym Górnika ukarany został Milar za symulowanie faulu.
1' Spotkanie rozpoczęli
gospodarze.
Rzut wolny dla Górnika z lewej strony boiska.
Niecelnie strzelał Bukalski.
0' Witamy wszystkich kibiców w pierwszej relacji na żywo ze stadionu im. Floriana Krygiera.
Przed nami mecz 5. kolejki Idea Ekstraklasy pomiędzy Pogonią, a Górnikiem Zabrze.
Na stadionie pojawiła się około 150 osobowa grupa kibiców z Zabrza.

W sobotni wieczór na stadionie im. Floriana Krygiera odbędzie się spotkanie pomiędzy Pogonią Szczecin a Górnikiem Zabrze w ramach piątej kolejki Idea Ekstraklasy.
W poprzednim sezonie w meczach tych drużyn dwukrotnie Pogoń przegrywała (0:4 w Zabrzu i 0:2 w Szczecinie).
Górnik Zabrze po czterech rozegranych meczach z sześcioma punktami na koncie, plasuje się na piątym miejscu w tabeli. Zabrzanie odnieśli jedno zwycięstwo, pokonując Cracovię Kraków 3:0 i trzy remisy, (z których dwa zakończyły się rezultatem 0:0 a trzeci wynikiem 1:1 w ostatniej kolejce z Odrą Wodzisław Śląski). Najlepszym strzelcem w drużynie Marka Wleciałowskiego jest brazylijski pomocni Paulo Heidemann – zdobywca dwóch goli. Podczas przerwy letniej zespół z Zabrza opuściła duża ilość piłkarzy m.in.: Piotr Brożek (Wisła Kraków), Michał Chałbiński (Zagłębie Lubin), Hernani de Rosa (Kolporter Kielce), Michał Karwan (Cracovia Kraków). Natomiast szeregi Górnika zasilili: Tomasz Prasnal (Górnik Łęczna), Jacek Wiśniewski (Cracovia Kraków), Dawid Sala (GKS Katowice) i Mariusz Magiera (Wisła Kraków). Górnik w nadchodzącym spotkaniu zagra bez kontuzjowanych: Tomasza Prasnala, Rafała Andraszaka i Diego Rambo.
Portowcy w ostatnim meczu nie wykorzystali szansy, jaka im się nadarzyła na objęcie fotela lidera rozgrywek, przegrywając we Wronkach 1:4. Spowodowało to spadek na czwartą pozycję w ligowej tabeli jednak tylko gorszy bilans bramkowy powoduje tą lokatę, bo pierwsza drużyna, którą została Amica Wronki również w swojej zdobyczy punktowej ma siedem „oczek”. Po tej porażce doszło do zmiany na stanowisku trenera, Bogusława Pietrzaka zastąpił znany już w Szczecinie czeski szkoleniowiec – Bohumil Panik. Z powodu urazów nadal nie zobaczymy: Przemysława Kaźmierczaka, Tomasza Parzego i Sergio Bataty.
Zbliżający się pojedynek będzie ciężką „przeprawą” dla szczecinian. Zabrzanie przyjadą powalczyć o jak najlepszy rezultat a Portowcy po nieudanym meczu we Wronkach będą chcieli zrehabilitować się swoim kibicom zdobywając trzy punkty. Jednakże w ostatnich czterech meczach bilans bramkowy jest bardzo niekorzystny dla Pogoni gdyż wynosi 1:18 dla Górników.
Początek spotkania o godz.19.00. (źródło: PogonOnLine.pl/Marlena)