www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Aktualności
piątek, 18 stycznia 2019 r., godz: 12:13
Lasha Dvali żegna się z Pogonią Szczecin. Gruzin przechodzi do węgierskiego Ferencvárosi TC na zasadzie transferu definitywnego.
Do Pogoni Dvali trafił ze Śląska Wrocław w letnim okienku transferowym 2017/18, już po rozpoczęciu sezonu. Z Gryfem na piersi przez półtora roku rozegrał 46 spotkań w Lotto Ekstraklasie, w których strzelił 3 bramki. Wystąpił też w trzech meczach Pucharu Polski. W tym czasie był regularnie powoływany do reprezentacji Gruzji.
Tegoroczne przygotowania do nowej rundy Dvali rozpoczął z Pogonią, jednak po obozie w Pogorzelicy udał się na testy medyczne do Ferencvárosi TC. To 30-krotny Mistrz Węgier, obecnie mający 5 punktów przewagi nad drugim zespołem lider tamtejszej ekstraklasy. Wyniki wszystich badań Gruzina były pozytywne, a kluby uzgodniły już warunki transferu zawodnika.
- Dziękujemy Lashy za wspólne półtora roku mówi odpowiedzialny w Pogoni za transfery Dariusz Adamczuk. – Dvali zagrał w Pogoni dużo dobrych meczów, na pewno też rozwinął się jako piłkarz. My z kolei mamy świadomość, że kontrakt zawodnika wygasał za rok, więc był to najlepszy moment, by dokonać transferu. Na tej sytuacji skorzystają wszyscy: zawodnik, który był zdecydowany na zmianę otoczenia oraz klub, który zyska finansowo i wypromował kolejnego zawodnika.  Powodzenia na Węgrzech Lasha!

     źródło:  Pogoń Szczecin SA      autor  jsBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności